Přehrada Bystřička a okolí | Chata Bystřička - pronájem chaty, ubytování v Beskydech

kontaktujte nás
+420 732 187 372
Menu

Přehrada Bystřička a okolí

Okolí přehrady Bystřičky slouží jako příjemná rekreační oblast. Malebně působí pískovcové skály nad jižním břehem přehrady. Přehrada Bystřička je výchozím místem pro pěší i cyklistické výlety. Obejít přehradu znamená ujít 5 km, přeplavat na šířku 250 m. Téměř čtyřicetihektarová plocha láká milovníky koupání a vodních sportů. Přehradní nádrž se taktéž využívá pro sportovní a rekreační rybaření.

Restaurace v okolí

U Mokrošů 571 443 311
Hostinec a Penzion U Bůšů 777 935 107
Na Nové 571 443 543
Penzion Oáza 571 443 376, 606 784 872
Vinárna Lila 571 443 556
Hospoda v Obecním domě 724 386 411
Camp Ranč Bystřička 603 721 337

Koupání a bazény

Blízká Přehrada Bystřička slouží k rekreaci a koupání přehrada Bystřička.

Můžete však navštívit i další koupaliště nebo přehrady v okolí:

Cyklovýlety a peší trasy

Přímo od chaty se můžete vydat na pěší tůru nebo cyklovýlet. Bystřička leží na cyklostezce Bečva, která o délce 160 km vybízí k poznání přírodních krás, tradic, lidových zvyklostí, místních specialit a kulturních památek Valašska.

Cyklotrasy:

Turistické trasy:

Výlety do okolí

Horní Jasénka (12 km)
Modlitebna církve bratrské, moderní architektura ze sedmdesátých let.

Vsácký cáb (13 km)
Vrchol (841 m) v západní části hřebene Vsetínských vrchů. Pod vrcholem turistická chata Cáb. Na svazích Cábu prales Kutaný.

Santov (5 km)
Osada, která je součástí Malé bystřice. Zde stojí památkově chráněná roubená zvonice. 

Rožnov pod Radhoštěm (20 km)
Největší a nejstarší Skanzen. V jeho třech expozicích Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů. Unikátní Jurkovičova rozhledna byla postavena na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm nad Valašskou dědinou Valašského muzea v přírodě. Z rozhledny se naskýtá výhled na západní část obce Hutisko-Solanec, obec Vigantice a rožnovské části. Užijte si adrenalinové zážitky v zábavním Gibon parku, který je umístěn v přírodním prostředí lesoparku v sousedství městského koupaliště a kempu Unipar. Celoročně si můžete prohlédnout neobvyklou výrobu svíček. Exkurze probíhá s výkladem od lisování, přes zdobení svíček až po nahlédnutí do galerie.

Horní Bečva (33 km)
Po celý rok je možno využívat značených turistických tras k procházkám, výletům a cykloturistice po horských hřebenech přes Soláň, Radhošť, Pustevny, Lysou Horu až k vrcholům Malého Javorníku. V létě je zde navíc možnost koupání, vodních sportů a rybaření.

Soláň (33 km)
Vrchol Soláň (861 m) je od pradávna považován za jednu z nejkrásnějších částí Valašska. Soláň proslul jako "valašský Olymp", protože vždy patřil k vyhledávaným místům malířů. Z vrcholu je krásný výhled na masiv Radhoště, Smrk, Kněhyni, Lysou horu a hřeben Javorníků.

Karolínka (35 km)
Ve městě se nachází stálá expozice skla v budově Městského úřadu. Výstava skleněných výrobků sklářů za jednotlivá období existence sklárny, včetně výrobků společnosti Moser, a.s. a bývalé soukromé sklárny Charlotta. Nachází se zde také Rodový shluk dřevěných valašských chalup v Raťkově. Jedná se o vzácný soubor lidové architektury jehož vývoj byl ukončen v 60 letech minulého století. V roce 1962 byl shluk zapsán do státního seznamu kulturních památek. Dále Kostel Panny Marie Karmelské byl vysvěcen v roce 1997. Významným prvkem v interiéru je největší dřevěná socha Madony. Muzeum sklářství Karolinka je otevřeno všem, kteří chtějí zhlédnout zručnost a umění sklářských mistrů bývalých i současných. 

Pustevny (40 km)
Nejznámější horské středisko. Pustevny jsou velmi atraktivním místem pro výlety za každého počasí. Z Pusteven se můžete vydat na horu Radhošť, která se stala symbolem zdejšího kraje. Po cestě naleznete nejznámější symbol Moravskoslezského kraje sochu pohanského boha úrody, Radegasta od frenštátského rodáka Albína Poláška. Na vrcholu hory stojí poutní dřevěná kaple sv. Cyrila a Metoděje.

Javorníky (44 km)
Javorníky jsou součástí Západních Karpat. Nejvyšším vrcholem Javorníků je slovenský Veľký Javorník (1071 m n. m.) a nejvyšší horou moravské části Javorníků je Malý Javorník (1019 m n. m.).

Pržno (50 km)
Úzké údolí Ostravice se otevírá za Frýdlantem nad Ostravicí směrem na sever k Frýdku-Místku a Ostravě do zvlněné krajiny Moravské brány. Pod prvními vyššími kopci beskydského předhůří se na dohled od nejvyšší hory Beskyd Lysé hory (1 324 m) rozložila vesnice Pržno. Byla to vesnice s nejmenším katastrem v bývalém okresu Frýdek-Místek, která vznikla na údolní záplavové nivě řeky Ostravice jako lánová ves kolonizačního typu asi již před rokem 1573, kdy je o ní první písemná zmínka.

Lysá hora (48 km)
Lysá hora je nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd a Těšínska. Leží na rozhraní obcí Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry. Přístup na horu je možný z mnoha směrů (většinou dobře značeno). Nejčastěji se na vrchol turisté vydávají z Ostravice, v Malenovic, Krásné a z Visalají. Až na vrchol vede také asfaltka z Papežova (asi 9 km s převýšením 720 m), vhodná zejména pro cykloturisty. Na vrcholu Lysé hory stojí Bezručova chata.

Valašská Bystřice (13 km)
Velká horská obec leží uprostřed Vsetínských vrchů v povodí říčky Bystřice, která napájí přehradu Bystřička. Vsacká Tanečnice je nejvyšší hora Valašské Bystřice (912 m.n.m.) a druhá nejvyšší hora ze Vsetínských hor.

Valašské Meziříčí (13 km)
Město leží na soutoku řek Rožnovská a Vsetínská Bečva. Dominantou města je obnovený zámek Žerotínů. Náměstí s renesanční budovou radnice, měšťanským domem U Apoštolů a morovým sloupem. Empírový zámek Kinských a nedaleká krásenská radnice. Z církevních památek farní kostel Nanebevzetí Panny Marie, kostel sv. Jakuba a dřevěný kostel Nejsvětější Trojice s lapidáriem (otevřen pouze v červenci a srpnu). Hvězdárna, Moravská gobelínová manufaktura a Muzeum valašských strašidel. Naučné stezky Tomáše Garrigue Masaryka a Jana Karafiáta a jeho Broučků. Muzeum regionu Valašsko sídlící v zámku Kinských nabízí expozici skla, gobelínů, historie města i krátkodobé výstavy.

Velká lhota (3 km)
Obec nad Přehradou Bystřička. Dědinský potok, který obcí protéká se vlévá do přehrady Bystřička. Pravděpodobně nejzajímavější památkou na území obce je toleranční kostel. 

Velké Karlovice (34 km)
Se nachází v Chráněné krajinné oblasti Beskydy přitažlivé svými přírodními krásami. Pod Trojačkou pramení Vsetínská Bečva. V údolí Leskové na svahu hřebenu Lemešná je uchován relikt pralesa Razula s původním jedlobukovým porostem a řadou chráněných rostlinných druhů. Hřebeny a svahy v srdci Beskydských hor vybízí v létě k turistice, jízdě na kole a v zimě pak ocení lyžaři nabídku upravených sjezdových tratí a také nespočet kilometrů značených běžeckých a turistických tratí s různými stupni obtížnosti.

Další důležité informace:

Kontakt

info@chata-bystricka.cz
+420 732 187 372

Volejte pondělí až pátek od 8:00 do 17:00.
Nebo využijte našeho kontaktního formuláře.

Chata Bystřička
Velká Lhota 14
757 01 Velká Lhota

GPS: 49.423163, 18.029552

Kontakní formulář

Jméno:
Telefon:
E-mail:
Zpráva: